Reklama
 
Blog | Tomáš Fojtík

KPZ – Krabička poslední záchrany

Tak jsem nevydržel, a založil si politický blog. Čistě politický, nebo s tématy, které se budou politiky týkat. Případně s tématy veřejného zájmu, jako je například rasismus. V tomto článku se chci představit. 

Z komunismu jsem zažil jen osm a půl roku, takže jsem generací mávátek a pomerančů "na příděl", ale jinak si z předlistopadového socialismu nepamautuju skoro nic. Jen hezké nostalgické vzpomínky na soutěž Poznej SSSR, lampionové průvody a prvomájové pozdvižení. Když přišel plyšák, bylo mi osm let. Jednoho dědu tam vystřídal druhý děda a já nepoznal rozdíl. Havlovi jsem na plakátech OF maloval vousy a rohy. 

Za což jsem dostal před dětskou prdel od místního komunisty, který asi pochopil, že vítr aktuálně vane jinak a je třeba plout s nim. 

Jak jsem rostl, začal jsem se zajímat o politiku, myslím že nezvykle brzy, někdy na začátku střední školy ve 14 letech. Václavu Havlovi jsem už fousy nemaloval, naopak mi byl velmi sympatický a je dodnes. Po škole jsem dělal různé profese, ale tu nejzajímavější dělám dodnes: starám se o pravidelný denní příděl literatury. 

Reklama

A teď malé cadriculum vitae.

Politické zařazení: pravý střed, konzervativní

Havel/Klaus: Havel

USA/Rusko: Třeba Bahňák

Lisabonská smlouva: ANO!

Zákaz kouření v restauracích: NIKDY!

Poplatky ve zdravotnictví: Jasně!

Volný čas: knihy, filmy, divadlo, hudba – prostě nuda nuda, šeď šeď. 

***

Na tomto svém blogu se chci věnovat politice, a společenským tématům. Myslím si stále, že politiky je na blozích víc než dost, ale nakonec jsem podlehl pokušení a vábení svého nitra. Stále bloguji na iDnesu, tedy na blogu, který jsem prohlásil za čistě a striktně apolitický. Odkaz naleznete v menu. Rád procházím Facebook a raduji se, jak se začíná využívat způsobem, který je mi sympatický (viz třeba Otázky Václava Moravce na Facebooku). 

Těším se na vaše reakce a věřím, že mě šetřit nebudete. Už brzo budete mít prostor – chci sepsat článek o důvodech, které mě vedly k tomu, abych v letošních volbách dal hlas… Komu? Nechte se překvapit 😉

 

Tomáš Kaplan Fojtík

P.S. Proč KPZ? Oblíbenou zkratku Krabička poslední záchrany jsem přetransformoval na Kaplanovo politické zamyšlení. Myslím si totiž, že krabičku poslední záchrany naše politika potřebuje jako sůl. 

 

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama